vune24
Infolinka: 731 651 041
Slovensky vune24 facebook
V košíku nejsou žádné položky

Doprava

Nabízíme dva druhy přepravy zboží při objednání zboží.

1. Zásilkovna  - zásilka je převezena na pobočku sítě Zásilkovny. Zvolit si můžete z 1400výdejních míst. Jak to funguje? Vyberete zboží, při objednávce do 500Kč je přeprava zpoplatněna 70Kč a dobírka 30Kč, pokud zvolíte platbu převodem nebo platbu kartou přes internet, platíte jenom za přepravu a to 70Kč. Při objednání nad 500Kč do 800Kč je přeprava zpoplatněna 30Kč a dobírka 30Kč a při objednávce nad 800Kč neplatíte nic navíc.

2. Zásilkovná služba DPD - zásilku vám přiveze kurýr na vámi zadanou adresu. V den odeslání obdržíte informaci o zásilce s číslem balíku. Nasledující den vám přijde sms kde vám bude oznámeno, v jakém rozmezí vám bude balíček doručen (DPD uvádí rozmezí 1 hodiny). Vy můžete podle zprávy kterou obdržíte od společnosti DPD, změnit adresu doručení, nebo den doručení. Přeprava je spoplatněna následovně: při objednaní zboží do 500Kč je přeprava zpoplatněna 85 Kč a dobírka 40Kč, převod a platba kartou přes internet je zdarma. Nad 500Kč do 800Kč je cena přepravy 40Kč a dobírka 40Kč, převod a platba kartou přes internet je zdarma. Pri objednání zboží nad 800Kč je vše zdarma takže neplatíte nic navíc

Co je to parfém, toaletní a kolínská voda? Parfém obsahuje 15 až 30% kompozice, toaletní parfém nebo Eau de parfum 8 až 15% kompozice, toaletní voda nebo Eau de toilette až 4 až 8% kompozice v koncetrovaném lihu. Kolínska voda ( Eau de cologne) obsahuje 3 až 5% kompozice ve zředěném, často 70%ním lihu ( obsahuje 70% ethanolu.)

Jak si vybrat správný parfém nebo podobný výrobek? Především podle vlastního vkusu. Nikdy nevybírame vůni podle "vzorku" připraveného aplikací parfému nebo podobného výrobku např. na vatový tampón nedo do krytky spreje, který je pak delší dobu ponechán volně na vzduchu. Takovýto "vzorek" vůně neodpovída vůni výrobku v uzavřeném obalu.

 Je pravda, že stejný parfém má u různých uživatelů poněkud odlišnou vůni? Ano, je to pravda. Každý člověk má svou vlastní specifickou vůni. Závisí to na vlastnostech jeho pokožky, způsobu výživy a životných zvyklostech. Parfém, který u jednoho uživatele voní příjemně, může na pokožce jiného uživatele působit poněkud odlišně.

Může parfém ovlivnit náladu? Ano, velmi. Vůně působí  bezprostředně na psychickou rovnováhu. Příjemná vůně dokáže velmi rychle zlepšit náladu, ale naopak, pronikavá, velmi intenzivní vůně zneklidňuje a může vyvolat i určité potíže.

Proč se nemá současně používat více různých vůní? Každý parfém je jedním harmonickým celkem. Použije-li se současně jiný a odlišně intenzivně vonící přípravek, dochází často k disharmonii, která ve svém komplexu může vyvolat nepříjemný dojem.

Jak a kde se má parfém "nosit" ? Je to především otázka koncetrace. Všeobecně se parfém nanáší na místa, kde je pod pokožkou nejvíce krevních vlásečnic, t.j do loketního důlku, ale i do podkolení - do míst, kde je pokožka nejteplejší a kde se vůně parfému plně rozvine. Mimořádně dobře vyniká parfém na oděvech z přírodních materiálů a na kožešinách, nedoporučujeme se však nanášet jej např. na bílé a světlé oděvní součásti, zejména pak ne na přírodní hedvábí.

Význam zkratek - EdT - toaletní voda, EdP - parfémová voda, BL - telové mléko (body lotion), SG - sprchový gel (shower gel), AS - voda po holení (after shave), ASB - balzám po holení (after shave balm)